Home / Mobil Makale / Yaşanmışlık, Kadın ve Beklenti

Yaşanmışlık, Kadın ve Beklenti

Her insan zamanını farklı şekilde geçirmeyi sever. Kimi kalabalık sever kimi yalnızlık. Bende yalnızlığı sevenlerdenim gezmek isteyeyim yemek yemek isteyeyim eğlenmek isteyeyim tek başıma yapmasını severim.

Yine Günlerden bir gün öyle bir can sıkıntısı geçirdim ve tek başıma gezmeyi tercih ettim evimizin çok yakınlarında bir park alanı vardı Kulaklığımı taktım müzik dinleyerek Oraya gitmeye karar verdim. baraj kenarı idi suya karşı kafamı dinlemek istedim. Gittiğimde bütün çardaklar dolu idi oturacak yer bulamamıştım tek başına oturan bir bayanın yanına yaklaştım ve rica ettim oturabilir miyim? Bayan sessizce Tabii ki dedi ve oturdum yaklaşık yarım saat müzik dinledim hiçbir konuşmamız geçmedi Daha sonrasında bayanın bir mesaj okuması ile gözlerinden yaş süzüldüğünü fark ettim konuşmak istedim fakat vereceği tepkiyi bilmediğim için bir müddet susmayı tercih ettim Bu sırada Kulaklığımı çıkarıp müziğin sesini dışarıya vermeyi denedim belki bayan eşlik edip konuşuyor diye telefonumda Hazal Türkan’ın boşuna ağlar’mı insan adlı eseri çalıyordu Tabii Bunu bile bile açmıştım müzik bittikten sonra bayan hiçbir insan boşuna ağlamaz dedi müziği dinlerseniz göreceksiniz ki devamında derdi varsa ağlar insan şeklinde devam ediyor müzikle karışık derdiniz nedir ki dedim ve devamında Rabbim inşallah dermanını da verir şeklinde ekledim. Bayan aslında bu kadar derinden ağladığıma bakmayın küçücük bir sorunu içimde dünyalar kadar büyüttüğümden kaynaklı şeklinde açıklama yaptı. Öyle söyleyince ister istemez merak duygusu uyandı bende, İnsan kendisine o kadar küçük bir şey olduğunu bildiği halde neden eziyet eder ki dedim içimden ve bayana sordum bir mahsuru yoksa paylaşmak ister misiniz? Bayan tabii ki dedi Bugün Benim Doğum Günüm ve çok sevdiğim eşim var Bir haftadır belli etmeden hatırlayıp hatırlamayacağını merak ediyordum. Bugün bana mesaj atmış Hayatım bugün benim iş Yemeğim var Beni bekleme eve gelmeyeceğim Evet belki çok küçük bir şey ama benim için çok önemliydi dedi. Sizde bir bayansınız kadınların dünyasından Az çok anlarsın şeklinde ilave etti. Evet Anlıyorum sizi demekle yetine bildim. Kadın sözlerine devam etti Ben aslında çok büyük bir şey beklemiyordum yanağıma konduracağı bir buse ,hayatım ömrüm ömrünle tamamlansın şeklinde bir cümle bana Cennetten bir köşe idi hatırlamaması ise Cehennem yer edindi. Ne söyleyeceğimi bilemedim telefonum çaldı ve eve dönmek durumunda kaldım. Yaklaşık 100 metre kadar ilerledikten sonra Arkama dönüp baktığımda kadının yanında bir erkek oturuyordu masanın üzerinde kocaman bir papatya destesi.. az önce hıçkırıklara boğulan kadının Mutluluktan kahkaha sesleri Kulaklarıma kadar geliyordu….

Bunu size anlatma nedenimi Belki çok saçma olarak görebilirsiniz ne demeye çalışıyor Bu ne kadar sıradan bir şey de diyebilirsiniz ama o kadar ayrıntılar gizli ki İnce ince. bir erkeğin en büyük silahıdır kadına karşı kullanabileceği zarif düşüncesi.. bir kadını 20 TL’lik bir çiçek ile dünyanın en mutlu kadını yapmak da erkeğin elindedir 20.000 TL’lik bir hediye ile kadını dünyanın en huzursuz insanı yapmakta erkeğin elindedir verebileceğiniz şey boyutu miktarı değil yürekten hissedilmesidir. Bir bayan olarak söylüyorum Eğer ki sevgilinizi eşinizi değer verdiğiniz bir bayan arkadaşınızı veya Annenizi mutlu etmek istiyorsanız sokaktan giderken kopardınız bir gül bile vermeniz kafi.. Yeter ki anlık olsun içten gelsin kadınlar böyledir işte mutluluğa çok basit şeylere sığdırabilirler..

About admin

Check Also

Bilgisayar korsanları hakkında gerçeği

Öyleyse tam olarak “Hacker” nedir? Bilgisayar veya ilgili bir cihaza sahip olan herhangi birinin kalbine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet - Sohbet - Forum -